Badminton

Badmintonska sekcija djeluje u sklopu SUFF-a, a osnovni joj je cilj upoznati studente s ovim relativno mladim i atraktivnim sportom te im pokazati badminton u natjecateljskom obliku, rušeći pritom stereotip “livadske razbibrige”.

Sa studentima rade treneri Filip Lončarić i Andrea Kralj, oboje reprezentativci Filozofskog fakulteta.

Fakultet je u protekle tri godine ostvario zapažene rezultate na Sveučilišnim prvenstvima:

2010.godine 3.mjesto u ženskoj ekipnoj konkurenciji,
2011.godine 2.mjesto u muškoj ekipnoj konkurenciji,
2012.godine 2.mjesto u muškoj ekipnoj konkurenciji te 3.mjesto u ženskoj ekipnoj konkurenciji,
2013.godine 2.mjesto u muškoj te 2.mjesto u ženskoj ekipnoj konkurenciji.

U sve te ekipne uspjehe, ugradili smo brojne pojedinačne medalje, a neki od bivših studenata i danas s nama treniraju. Najbolji članovi badmintonske sekcije izabrani su u reprezentaciju Sveučilišta u Zagrebu koja je pod vodstvom trenera Filipa, u listopadu 2013. osvojila povijesno 1.mjesto na Državnom sveučilišnom prvenstvu i plasirala se na Europsko sveučilišno prvenstvo koje će se u srpnju 2014.godine održati u Rotterdamu!
Bez obzira jeste li se prije bavili badmintonom ili vam je ovo prvi susret, jeste li odslušali obavezan kolegij Tjelesne i zdravstvene kulture, jeste li natjecateljski ili rekreativno raspoloženi, vrata ove sekcije uvijek su vam otvorena za sva pitanja i dolazak na badminton!